Ja cila është linja ajrore me më shumë trafik në një vit.

OAG, ofruesja e të dhënave për udhëtarët, ka renditur 15 linjat ajrore me më shumë fluturime gjatë vitit.

Tetë nga 15 linjat janë në vendet e Azisë.

Vendin e parë e mban linja mes Seulit dhe ishullit Jeju, Koreja e Jugut me 79.000 fluturime, dmth mesatarisht 201 fluturime në ditë.

Ndërsa në linjat amerikane, ajo me më shumë lëvizje është linja San Francisco – Los Angeles me 35.356 rrugë në vit, e renditur e 9-ta në listën me 15 linja të OAG. /mendimi.al

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here