Çfarë përfaqëson Rudina Hajdari?

Sot në emisionin “Open” në Top Channel, deputetja Rudina Hajdari e vënë përballë gazetarëve tentoi të shpjegonte se çfarë përfaqëson ajo.

Gazetarët mes shumë pyetjeve u përpoqën të qartësonin për publikun profilin e znj. Hajdari.

Pikat kryesore që dolën në pah ishin:

  • ajo është kundër vendimit për djegien e mandateve.
  • ajo është kundër mënyrës si u morr vendimi për djegien e mandateve sepse kjo nuk u diskutua.
  • ajo nuk kritikoi Lulzim Bashën, por mënyrën si institucioni mori vendimin dhe se si ai funksionon.
  • ajo la të kuptohet se takohet me Lulzim Bashën, Sali Berishën dhe figura të tjera të Partisë Demokratike, përfshirë Jozefina Topallin apo edhe politikanë të tjerë.
  • ajo u shpreh se nuk synon të ketë një post special në parlament siç mund të jetë ai i kreut të grupit parlamentar.

Nëse kombinojmë faktet e renditura më sipër, a rezulton Rudina Hajdari thjesht aktore e një loje të konceptuar për daljen nga kriza? /mendimi.al

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here