Pasagjerit i ndalohet fluturimi pas trukut viral të paketimit

Linjat ajrore kanë rregulla strikte për atë që mund të transportohet në një aeroplan dhe çfarë llogaritet si send dore. Një udhëtar në Aeroportin Ndërkombëtar të Orlandos kohët e fundit e mësoi këtë në mënyrën e vështirë.

Në përpjekje për të anashkaluar tarifën për një bagazh ekstra, pasagjeri i futi të gjitha gjërat e tij në një këllëf jastëku dhe pretendoi se ishte thjesht një jastëk udhëtimi. Ky truk jokonvencional i paketimit u përshkallëzua shpejt në një incident viral.

Një përdoruese e TikTok xhiroi skenën, ku pasagjeri po grindej me sigurinë e aeroportit për “jastëkun” e tij. Përplasja u intensifikua deri në atë pikë sa u desh të përfshihej policia.

Jo të gjitha videot që postohen në TikTok dhe bëhen virale janë vërtetë të mira për t’u ndjekur, pasi ndonjëherë nuk do të funksionojë.

Stafi i aeroportit fillimisht i dha burrit një shans për të paguar për kontrollin e sendeve të tij. Megjithatë, ai priti deri në minutën e fundit, pak para se të mbylleshin dyert, për të pranuar të paguante tarifën.

Kur ai u përpoq të futej me forcë në aeroplan, stafi ndërhyri dhe e ndaloi pasi kishin pritur mjaftueshëm. Në fund, policia u thirr dhe burri u shoqërua jashtë aeroportit.

Ndaloni së dëgjuari internetin, përfundonte videoja e publikuar në TikTok.

Reagimi publik

Videoja ngjalli një mori komentesh, me shumë përdorues që shprehën mosbesim për sjelljen e rrezikshme të burrit në aeroport.

Aeroporti është i vetmi vend ku sigurohem të jem një qytetar model. A nuk kanë frikë njerëzit nga krimet dhe lista e ndalimit të fluturimeve?” komentonte një përdorues.

Unë do të luftoj këdo, kudo, në çdo kohë, por kurrë në aeroport. Të dalësh në ‘listën jo- fluturime’ është më e keqe se një rezultat i keq krediti,” komentonte një përdorues tjetër.

Unë jam një punonjës aeroporti dhe kur pashë videon origjinale që tregonte si mund të fusje rrobat brenda jastëkut të fluturimit dhe të mos paguaje, e dija që nuk do të funksiononte kurrë.. i lumtur që e shoh të realizohet,” vuri në dukje një punonjës i supozuar i aeroportit.

Ky incident shërben si një kujtesë se përpjekja për të mposhtur rregulloret e linjave ajrore mund të rezultojë e kundërt, ndonjëherë me pasoja të rënda. Përmbajuni gjithmonë rregullave dhe rregulloreve të aeroportit për të siguruar një përvojë të qetë udhëtimi.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here