Shpërthim në Ankara

Ministri i Brendshëm i Turqisë thotë se një sulmues vetëvrasës shpërtheu një mjet shpërthyes përpara ndërtesës së ministrisë në kryeqytetin turk, duke plagosur dy oficerë policie.

Ali Yerlikaya tha se dy sulmues ishin përgjegjës për shpërthimet para ndërtesës së Ministrisë së Brendshme. Njëri prej tyre hodhi veten në erë dhe tjetri u “neutralizua”, tha ministri.

Sinem Koseoglu i Al Jazeera, duke raportuar nga Stambolli, tha se shpërthimi ndodhi rreth orës 9:30 të mëngjesit (06:30 GMT).

Koseoglu tha se ishte shumë herët për të thënë se kush mund të qëndronte pas sulmit.

Sulmi vjen pasi autoritetet turke kanë kryer operacione kundër anëtarëve të ISIS.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here