33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet Turqi

Etiketim: Turqi

Rrëzohet teleferiku në Turqi

Më shumë se 40 persona mbeten të bllokuar në teleferik në një shpat mali turk pas një përplasjeje fatale që mori një jetë dhe...

Japonia e fundit, Turqia e para në mirëqenien globale të punonjësve

Japonia e ka gjetur veten në fund të një renditjeje globale që vlerëson mirëqenien e punonjësve, siç zbulohet nga një sondazh i kryer nga...

Shpërthim në Ankara

Ministri i Brendshëm i Turqisë thotë se një sulmues vetëvrasës shpërtheu një mjet shpërthyes përpara ndërtesës së ministrisë në kryeqytetin turk, duke plagosur dy...

Turqi: Kandidati për president, Kilicdaroglu premton “demokracinë e vërtetë”

Njeriu që shpreson të rrëzojë Rexhep Tajip Erdoganin nga presidenti i Turqisë në zgjedhjet e kësaj fundjave, tha se dëshiron ta kthejë politikën e...

Dielli, deti dhe operacionet: Pse britanikët po fluturojnë në Turqi për...

Më shumë se 1.2 milionë të huaj vizituan Turqinë për procedura mjekësore në vitin 2022, shumica dërrmuese kozmetike. Përqindja e britanikëve mes tyre po...

Sërish panik: Turqia dhe Siria tronditen përsëri nga një tërmet 6.3

Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi Turqinë jugore pranë kufirit me Sirinë vonë të hënën, duke shkaktuar panik dhe duke dëmtuar më tej ndërtesat...

Një tërmet me magnitudë 7.8 ka goditur Turqinë jugore: Lajmet e...

Një tërmet me magnitudë 7.8 ka goditur Turqinë jugore, tha të hënën Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara (USGS). Tërmeti ra në orën 4:17 të...

Çfarë po ndodh me inflacionin dhe zhvlerësimin e monedhës në Turqi?

Monedha e Turqisë është zhytur në nivelet më të ulëta të të gjitha kohërave kundrejt dollarit amerikan dhe euros në muajt e fundit, ndërsa...

Kryeministri hungarez Orban takohet me Erdoganin dhe Këshillin Turk. Nevoja për...

Kryeministri Viktor Orbán u takua me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan në Ankara të enjten, sipas një raporti nga televizioni shtetëror i lajmeve MTI. Në...

Erdogan njofton dëbimin e 10 diplomatëve, përfshirë edhe atë të SHBA

Presidenti turk Tajip Erdogan tha të shtunën se i kishte dhënë urdhër ministrisë së tij të jashtme që të dëbonte ambasadorët e Shteteve të...

Pamje nga tërmeti në Izmir.

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.6 në detin Egje ka goditur paraditen e sotme qytetin e Izmirit. Raportohen dhjetra pallate të shkatërruara. Disa pamje...

Tërmet i fortë në Turqi. Dhjetra të vdekur e qindra të...

Pak përpara orës 9 të mbrëmjes se datës 24 Janar, një tërmet me magnitudë 6,8 të shkalllës Rihter, ka goditur Turqinë. Deri në mëngjesin...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!