32.5 C
Tirana, AL
Monday, June 24, 2024
Kreu Etiketimet #24janar

Etiketim: #24janar

Sot në histori: Vdes Uinston Çërçill

24 janar 1965 Sir Winston Leonard Spencer Churchill, lideri britanik që udhëhoqi Britaninë e Madhe dhe aleatët përmes krizës së Luftës së Dytë Botërore, vdes...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!