29.5 C
Tirana, AL
Wednesday, September 27, 2023
Kreu Etiketimet #26janar

Etiketim: #26janar

Sot në Histori: Ukraina shpall pavarësinë e saj

26 Janar 1918 Menjëherë pasi bolshevikët morën kontrollin e pamasë, të trazuar të Rusisë në nëntor 1917 dhe kaluan drejt negocimit të paqes me Fuqitë...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!