23.5 C
Tirana, AL
Tuesday, July 23, 2024
Kreu Etiketimet #40vjec

Etiketim: #40vjec

Skandinavët preferojnë të dalin në pension 40 vjeç

Lëvizja FIRE (Financial Independence, Retire Early - liri financiare, pension i parakohshëm) është në favor të kursimeve ekstreme dhe investimeve për të dalë në...

Mamografitë rekomandohen duke filluar nga 40 vjeç. Duhet ta bësh?

Ndryshimi i kohëve të fundit në udhëzimet e mamografisë, që tani sugjeron që ekzaminimet të fillojnë në moshën 40 vjeç, ngre shumë pyetje se...

Truri i nënshtrohet një “rindërtimi” të madh pas moshës 40 vjeçare

Në një përmbledhje sistematike të botuar së fundmi në revistën Psychophysiology, kërkuesit nga Universiteti Monash në Australi u përfshinë në literaturën shkencore, duke kërkuar...

Mosbalancimi i hormoneve tek gratë: Të 40-at mund të jenë vite...

Cila është shenja më e mirë për të mbushur 40 vjeç? Pavarësisht se sa i avancuar teknologjikisht është njerëzimi, ndryshimi i moshës nuk është në...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!