19.5 C
Tirana, AL
Wednesday, June 19, 2024
Kreu Etiketimet #afrika

Etiketim: #afrika

Foto/ Afrika po ndahet dhe po krijohet një oqean i ri

Ndarja e ngadaltë e Afrikës në dy pjesë, që mund të çojë në krijimin e një oqeani të ri, është një mrekulli gjeologjike e...

Shkencëtarët: Kontinenti afrikan po ndahet shumë ngadalë. Po lind një oqean...

Matjet e reja satelitore po ofrojnë mjete të vlefshme për të studiuar çarjen tektonike në një nga pikat më unike gjeologjikisht në planet. Në një...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!