3.5 C
Tirana, AL
Tuesday, January 31, 2023
Kreu Etiketimet #arsim

Etiketim: #arsim

Mijëra vajza dhe gra në Afganistan ndalohen të ndjekin arsimin e...

Talibanët kanë ndaluar gjysmën e popullsisë nga arsimi i lartë - por kjo është vetëm një nga shumë padrejtësitë që gratë tani përballen në...

Një muaj nga fillimi i vitit shkollor, 35 fëmijët e Priskës...

Prej thuajse 1 muaji, 35 fëmijë të Priskës së Vogël, Bashkia Tiranë, nuk shkojnë në shkollë. Shkolla e fshatit të tyre u mbyll në...

Ministria e Arsimit njofton rifillimin e mësimit me orë të plota

Prej dy ditësh disa prindër janë organizuar me një peticion ku kërkojnë mësimin me orë të plota në shkollat në vend. (Lexo: Tiranë -...

Qeveria e Albin Kurtit në Kosovë bën pa pagesë arsimin universitar...

Qeveria e Albin Kurtit në Kosovë vendosi që nga 1 Tetori i këtij viti, duke filluar nga viti akademik 2021/2022, arsimi i lartë publik...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!