33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet #investime

Etiketim: #investime

7 mënyra për të shpjeguar ‘investimet e huaja direkte’ nëpërmjet futbollit

Ndërsa finalja e Kupës së Botës 2022 ndodhi, teksa po shikoja lojën fantastike midis Argjentinës dhe Francës teksa punoja, kuptova se si futbolli dhe...

Jeremy Grantham thotë se flluska e sotme është më e keqe...

Jeremy Grantham, një investitor i famshëm me një histori të identifikimit të flluskave të tregut, tha se rënia sot është më e keqe se...

Charlie Munger paralajmëron investitorët e Gen Z: Është ‘shumë më e...

Charlie Munger ka menaxhuar investimet për një kohë të gjatë – dhe miliarderi thotë se nuk ka qenë kurrë më e vështirë për të...

Gjashtë gjëra që do të doja t’i dija për paratë kur...

Nuk është kurrë shumë herët për të filluar investimet dhe të shijosh fuqinë e interesave të përbërë. Ekspertët janë të ndarë rreth të ardhmes së...

Njohuria për investimet financiare tashmë e vlefshme dhe për fëmijët

Popujt perëndimor tentojnë të edukojnë shumë herët fëmijët ose brezat e rinj me informacione rreth financave. Sipas një studimi të kryer, shumë prindër amerikanë po...

Si të investoni në mënyrën e duhur?

Për investimet profesioniste siç janë fondet e pensioneve private, nje listë më të gjerë të tyre e gjeni dhe në faqen zyrtare të AMF, ...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!