9.5 C
Tirana, AL
Thursday, April 18, 2024
Kreu Etiketimet #jetegjatesi\

Etiketim: #jetegjatesi\

Pse femrat japoneze nuk plaken kurrë? Ja arsyet

Japonezët kanë një kulturë të bukur dhe janë popull paqësor. Një arkipelag i përbërë nga katër ishuj të mëdhenj dhe mbi 6000 ishuj të...

Pirja e çajit të zi mund t’ju zgjasë jetën

Nëse pini çaj, madje deri në 10 filxhanë në ditë, sipas një studimi të ri, mund të jetoni më gjatë. Pirja e dy ose më...

Jetëgjatësia në SHBA vazhdon të bjerë

Jetëgjatësia në SHBA ra në vitin 2021, për të dytin vit radhazi. Ishte hera e parë që jetëgjatësia ra dy vjet radhazi në 100...

Ndryshimi i mënyrës suaj të të ushqyerit mund të zgjasë jetëgjatësinë...

Nëse ndryshoni ato që hani, mund t’i shtoni vetes deri në 13 vite më shumë jetë, thotë një studim i sapopublikuar, veçanërisht nqs filloni...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!