27.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023
Kreu Etiketimet #mendime

Etiketim: #mendime

Nga Ardit Gjinali: “Koha për të fituar betejën me Korrupsionin Politik”

Nga Ardit Gjinali Korrupsioni është një dukuri komplekse, njëjtë shumë-dimensionale dhe e pranishme në realitete të ndryshme politike dhe shoqërore, pavarësisht nivelit të zhvillimit ekonomik, politik, shtetëror,...

Pesë hapa për të vlerësuar idetë tuaja – Pjesa e tretë

Gjatë javëve të fundit kam eksploruar Idea Economics. Në pjesën e parë, unë eksplorova pse Idea Economics ka një vend në të ardhmen e punës....

Ekonomia e ideve dhe e ardhmja e punës – Pjesa e...

Do të doja të kisha zbuluar ekonominë e idesë vite më parë…. Mendoni se sa më fitimprurëse do të kishin qenë të gjitha agjencitë e...

Ja çfarë mendonte Aristoteli se do të thoshte të jesh vërtet...

Çfarë kuptimi kanë gjithë ato para? Nëse doni të kuptoni diçka, duhet të dini se ku po shkon. Grekët e lashtë mendonin se kjo "pika...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!