24.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #nafta

Etiketim: #nafta

Rusia po pompon tani më shumë naftë në Evropë sesa para...

Rafinuesit po fitojnë para nga nafta e lirë e Uraleve Ndalimi i BE-së për naftën ruse, e dakordësuar më 30 maj, është në një fillim...

Nafta rritet, ndërsa samitet e NATO-s dhe BE-së ngrenë spektrin e...

Nafta u rrit përpara një "stuhie" të aktivitetit diplomatik të nivelit të lartë dhe gjatë luftës një-muajshe në Ukrainë, por mund të shohë sanksione...

BP do të heqë aksionet në kompaninë shtetërore ruse të naftës...

Lëvizja mund të godasë kompaninë e naftës me 25 miliardë dollarë akuza pas pushtimit të Ukrainës nga Moska. BP po kërkon të heqë 20% të...

Equinor i Norvegjisë tërhiqet nga investimi “i paqëndrueshëm” rus

Vendimi i prodhuesit të naftës dhe gazit vjen një ditë pasi rivali BP njoftoi planet për të hequr aksionet në Rosneft. Prodhuesi norvegjez i naftës...

Çmimet e naftës në Lindjen e Mesme rriten ndërsa kërkesa globale...

Pas valës së tretë të pandemisë COVID-19, Evropa dhe Amerika e Veriut tani po drejtojnë rimëkëmbjen e kërkesës në tregun e naftës. Në fakt,...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!