15.5 C
Tirana, AL
Thursday, March 30, 2023
Kreu Etiketimet Shendet

Etiketim: shendet

Pyetje femërore: Pse gjinjtë e mi janë të pabarabartë në madhësi?

Nëse madhësia e pabarabartë e gjirit ju ka shqetësuar, është koha ta lexoni këtë për të ditur shkaqet e mundshme që qëndrojnë pas saj. A...

Bluetooth është i keq dhe ju duhet të ndaloni përdorimin e...

Seriozisht. Fikeni. Të gjithë përdorin Bluetooth. Ndoshta nuk duhet. Teknologjia në të cilën kemi filluar të mbështetemi për të lidhur telefonat tanë, altoparlantët inteligjentë, makinat, vibratorët...

Soda e bukës: Armiku i vërtetë i industrisë farmaceutike

Besoni apo jo, diçka aq e thjeshtë dhe aq e lirë sa soda e bukës mund të jetë edhe më e mirë se farmaceutika...

Je grua mbi 40 vjeç dhe dëshiron të jesh në formë?...

Të qenurit në formë bëhet më një sfidë ndërsa plakemi, veçanërisht pas moshës 40 vjeçare, kur është e zakonshme të shqetësohemi se nuk do...

8 zakone të thjeshta që mund ta bëjnë lëkurën tuaj të...

Me 19 milionë qelizat e saj, 650 gjendra djerse, 20 enë gjaku dhe 1000 mbaresa nervore, lëkura është organi më i madh në trupin...

Harrojeni COVID: CDC tani paralajmëron se ky virus është shumë ngjitës

Muajt e dimrit sollën një rritje të sëmundjeve të frymëmarrjes në të gjithë vendin. Ndërsa rastet e gripit, të ftohtit dhe COVID-19 priren më...

5 shenja paralajmëruese të mungesës së magnezit që nuk duhet t’i...

Magnezi është shumë i rëndësishëm për trupin e njeriut pasi shërben për: Aktivizimin e muskujve dhe nervave Sigurimin e energjisë për trupin përmes aktivizimit...

6 pjesë të trupit që duhet t’i lajmë mirë (dhe shumica...

Kur bëhet fjalë për higjienën, shumica prej nesh bëjnë banjë ose dush çdo ditë, lajnë dhëmbët, lajnë rrobat dhe veshët. Megjithatë, ka disa pjesë...

A ka një lidhje mes mungesës së ndonjë vitamine dhe ankthit?

Mungesa e vitaminës jo vetëm që mund të shkaktojë ose përkeqësojë ankthin, por ankthi gjithashtu mund të zvogëlojë nivelet tuaja ushqyese. Mjekët shpesh përpiqen...

Disa përdorues të Olaplex u ankuan për rënie, këputje dhe dëmtim...

Sarah Horrell Richardson luftoi me flokët e thatë dhe të dëmtuar pasi kaloi gjithë jetën duke i bërë kaçurrela, duke i drejtuar dhe lyer...

Si të vrisni bakteret që shkaktojnë urth dhe fryrje

Helicobacter pylori është një lloj bakteri që sulmon traktin tretës dhe mukozën e stomakut. Simptomat kryesore të këtij infeksioni janë të vjellat, fryrjet, gulçimi,...

Teknologjia më e mirë (dhe më e çuditshme) në CES 2023

Pasi një valë në rritje e rasteve të koronavirusit e vuri në rrezik shfaqjen vitin e kaluar, CES - i njohur si Consumer Electronics...

Injeksionet në gju me acid hialuronik ekuivalent me placebo

Në Shtetet e Bashkuara, ku mbi 300 milionë dollarë shpenzohen çdo vit për injeksione intraartikulare të acidit hialuronik, një studim tjetër tregon se një...

10 shenja paralajmëruese të qarkullimit të dobët të gjakut që mund...

Gjaku që rrjedh nëpër venat tona është si ‘uji i lumenjve’ në trupin tonë, i cili mban imunitetin tonë të fortë dhe të shëndetshëm dhe mundëson...

Pse duhet të hani më shumë ushqime të fermentuara?

Për dekada fermentimi u përdor për të ruajtur ushqimet, për të rritur jetëgjatësinë dhe për të përmirësuar shijen. Por shumë njerëz nuk janë të...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!