21.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #shendetmendor

Etiketim: #shendetmendor

I stërmendoni gjërat? Një psikoterapiste ndan 3 ushtrimet që përdor çdo...

Mendimi i tepërt është një tendencë ankthioze që ndeshet shpesh. Ka shumë mënyra se si ne priremi të mendojmë shumë, të tilla si ripërsëritja e së...

Njerëzit neurotikë mund të kenë më shumë gjasa të shohin fytyra...

Nëse shihni fytyra në objekte të rastësishme, mund të jeni një lloj neurotiku. Kjo është ajo që sugjeron një studim i ri. Siç është...

Studimi: Skizofrenia e lidhur me përdorimin e mariuhanës

Përqindja e rasteve të skizofrenisë të lidhura me përdorimin problematik të marihuanës është rritur gjatë 25 viteve të fundit, sipas një studimi të ri...

Vapa dhe ndikimet në shëndetin mendor. Ja çfarë duhet bërë.

Pa dyshim që klima po ndryshon në mënyrë dramatike dhe provat e valëve të nxehtësisë dhe ndikimet e tyre na përballin rregullisht. Jashtë është...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!