6.5 C
Tirana, AL
Wednesday, February 21, 2024
Kreu Etiketimet #temperaturatelarta

Etiketim: #temperaturatelarta

“Temperaturat vdekjeprurëse plot lagështi” po nxiten nga ndryshimet klimatike dhe valët...

Temperatura "wet bulb" mat kombinimin e nxehtësisë dhe lagështisë, e cila mund të pengojë aftësinë e trupit të njeriut për të ftohur veten nëse është...

Vapë ekstreme në Evropë

Një valë e të nxehtit kërcënuese për jetën po vazhdon marshimin e saj në të gjithë Evropën Perëndimore këtë javë. Spanja dhe Italia u "poqën" gjatë...

Vapa dhe ndikimet në shëndetin mendor. Ja çfarë duhet bërë.

Pa dyshim që klima po ndryshon në mënyrë dramatike dhe provat e valëve të nxehtësisë dhe ndikimet e tyre na përballin rregullisht. Jashtë është...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!