21.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #ukrahina

Etiketim: #ukrahina

Sot në Histori: Ukraina shpall pavarësinë e saj

26 Janar 1918 Menjëherë pasi bolshevikët morën kontrollin e pamasë, të trazuar të Rusisë në nëntor 1917 dhe kaluan drejt negocimit të paqes me Fuqitë...

Rusia kërcënon: Hyrja e Ukrainës në NATO do të jetë e...

Rusia ka paralajmëruar se anëtarësimi i Ukrainës në NATO do të përballet me masa hakmarrëse. Komentet e zv-ministrit të Jashtëm rus Andrei Rudenko vijnë pasi...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!