24.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #zbulim

Etiketim: #zbulim

Sot në histori: Galileo zbuloi Neptunin

Më 28 dhjetor 1612, Galileo Galilei, duke skicuar hënat e Jupiterit, vizatoi në fletoren e tij atë që ai besonte se ishte një "yll...

Njerëzit sapo ‘prekën’ diellin për herë të parë duke përdorur një...

Misteret e hapësirës kanë nxitur kuriozitetin e shumë studiuesve për të zbuluar të fshehtat dhe si funksionojnë sistemet planetare e diellore. Me shekuj me...

Jerusalem: Gjendet “Pema e balsamit”, një gur i rrallë në historitë...

Arkeologët që punojnë në Qytetin e Vjetër të Jeruzalemit kanë zbuluar një vulë ametisti të gdhendur në Tempullin e Dytë, që mendohet të jetë...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!