16 të famshëm që janë penduar për ndërhyrjet kozmetike

Shumë personazhe të famshëm kanë pranuar se kanë bërë procedura kozmetike për të ruajtur rininë e tyre, ose kanë hyrë “nën thikë” për të ndryshuar pasiguritë e tyre. Ndërsa disa prej tyre janë të kënaqur me rezultatet, ka edhe disa që janë penduar për ndërhyrjet e tyre dhe kanë vendosur të plaken natyrshëm.

Më poshtë një listë e të famshmëve që janë më të lumtur me një pamje më natyrale.

 1. Në një intervistë të vitit 2014 për ET, Cameron Diaz zbuloi se kishte provuar botox në të kaluarën, por nuk i pëlqyen rezultatet e procedurës, sepse nuk e njihte fytyrën e saj të re. Që atëherë, Cameron ka qenë një avokate e plakjes natyrale. Asaj gjithashtu i pëlqejnë linjat e saj të buzëqeshjes sepse prania e tyre do të thotë se ajo buzëqeshi gjithë jetën e saj“.

2. Edhe Gwyneth Paltrow ka provuar botox më parë. Ajo nuk është kundër të gjitha procedurave estetike dhe mund të provojë të tjera në të ardhmen, por nuk dëshiron të bëjë më botox. Me fjalët e vetë Gwyneth-it, pas botox-it, ajo “dukej e çmendur”.

3. Duke u rritur, Kylie Jenner ishte e pasigurt për buzët e saj të holla dhe iu drejtua injeksioneve dhe mbushësve për t’i bërë ato më të plota. E ndërsa nuk do të dëshironte t’i kthehej buzëve krejtësisht natyrale, ajo tha se në një moment ka shkuar shumë larg. Ishte një përvojë e dhimbshme që ajo nuk do të donte ta përsëriste në të ardhmen.

4. Jennifer Grey bëri një ndërhyrje në hundë në vitin 1989, disa vite pasi luajti në filmin ikonik Dirty Dancing. Por me kalimin e viteve, ajo filloi të pendohej për ndryshimin e formës së hundës dhe fajëson operacionin për ndikim negativ në karrierën e saj.

 

5. Jessica Simpson provoi injeksione në buzë, por tha në një intervistë të vitit 2006 për Magazine Glamour se u lehtësua kur efektet u larguan. Asaj nuk i pëlqente se si dukeshin buzët e saj dhe nuk donte ta përsëriste procedurën në të ardhmen.

6. Tori Spelling vuri implante gjoksi në fillim të të 20-ave. Më vonë, implantet ndikuan negativisht në aftësinë e saj për të ushqyer fëmijët e saj me gji, dhe kjo është arsyeja pse ajo është penduar për operacionin.

7. Jamie Lee Curtis, si shumë aktore të tjera, ka eksperimentuar me procedura kozmetike në të kaluarën. Por ajo pranoi se asnjëri prej tyre nuk funksionoi siç kishte shpresuar. Kjo është arsyeja pse ajo ka mbrojtur që atëherë plakjen e këndshme.

8. Melanie Griffith tha se ajo nuk e kishte kuptuar që e kishte tepruar me operacionet e saj plastike derisa njerëzit filluan t’ja vinin në dukje. E lënduar nga këto komente, Melanie shkoi te një mjek tjetër, i cili e ndihmoi të kthente disa nga procedurat e saj.

9. Kim Kardashian ka pranuar se ka ndryshuar vijën e flokëve me elektrolizë. Ajo përdori një lazer për të hequr qafe flokët e reja në ballin e saj, por vite më vonë nuk i pëlqyen më rezultatet. Madje, ajo tha se i mungojnë flokët e saj të vegjël, pasi ato e bënin të dukej më “rinore”.

10. Mickey Rourke është një tjetër person në listën e të famshmëve që janë penduar për operacionet plastike. Ai mendon se shkoi te ‘djali i gabuar’ për procedurat e tij dhe nuk i pëlqyen rezultatet përfundimtare.

11. Linda Evangelista-s i vjen keq për fytyrën e fryrë që mori si rezultat i një procedure estetike. Ajo tha se nuk ndihej më si Linda e vjetër.

12. Chrissy Teigen i hoqi implantet e gjoksit në vitin 2020 pasi kishte vështirësi në ushqyerjen me gji. Ajo tha se arsyeja kryesore pse i vendosi implantet në radhë të parë ishte për shkak të karrierës së saj si modele.

13. Priscilla Presley pati një procedurë të gabuar në fytyrën e saj për të cilën u pendua përfundimisht. Injeksionet rezultuan të dëmshme dhe të pasigurta, për të cilat aktorja foli më vonë.

14. Ashley Tisdale gjithashtu përfundimisht vendosi të hiqte implantet e gjoksit të saj në vitin 2020 për shkak të disa efekteve anësore të padëshiruara.

15. Cher tha se zmadhimi i gjoksit e bëri atë të dukej më keq se më parë. Procedura është e qartë se nuk dha atë që këngëtarja e njohur kishte shpresuar.

16. Nicole Kidman u përpoq të bënte botox, por, sipas mendimit të saj, procedura e la fytyrën e saj të ngrirë. Nicole tha se nuk donte të provonte asgjë tjetër në të ardhmen, sepse ishte e lumtur që tani mund të “lëvizte përsëri fytyrën“.

Burimi: Bright Side

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here