Jennifer Lopez dhe Ben Affleck u martuan në Vegas

Çifti, i cili filloi të takohej në vitin 2002 dhe më pas u nda për 17 vjet, qëndruan në radhë për një certifikatë martese dhe u martuan të shtunën, u tha nusja fansave në buletinin e saj.
Çifti i famshëm i superyjeve Jennifer Lopez dhe Ben Affleck u martuan të shtunën, sipas një certifikate martese në Clark County, Nevada.
Çifti, i cili u takua dhe u fejua në fillim të viteve 2000 përpara se të ndaheshin dhe të kalonin 17 vjet të ndarë, rindezën marrëdhënien e tyre vitin e kaluar.
Buletini i fansave të Lopez, J Lo, të dielën raportoi, “Ne u martuam“.  Çifti fluturoi për në Vegas dhe mbërriti në kishë pak para mesnatës për të pritur në radhë me katër çifte të tjera, sipas llogarisë.
Pas nesh dy burra u mbajtën për dore me njëri-tjetrin. Përpara nesh, një çift i ri që bëri tre orë me makinë nga Victorville në ditëlindjen e dytë të vajzës së tyre – të gjithë ne duam të njëjtën gjë – që bota të na njohë si partnerë.  dhe t’i deklarojmë botës dashurinë tonë përmes simbolit të lashtë dhe pothuajse universal të martesës.”
Çifti mori një certifikatë martese në Clark County, Nevada, më 16 korrik, tregojnë të dhënat e gjykatës. Certifikata iu dha Benjamin Geza Affleck dhe Jennifer Lopez.
Ishte dasma më e mirë e mundshme që mund të kishim imagjinuar”, kanë thënë dyshja.  “Një gjë që e kemi ëndërruar shumë kohë më parë dhe u bë realitet.”
Kështu që me dëshmitarët më të mirë që mund të imagjinoni ndonjëherë, një fustan nga një film i vjetër dhe një xhaketë nga dollapi i Benit, ne lexuam zotimet tona në kishën e vogël dhe i dhamë njëri-tjetrit unazat që do të mbajmë për pjesën tjetër të jetës sonë.“ thuhet në buletin.
Lopez dhe Affleck u takuan për herë të parë në xhirimet e “Gigli” në 2002, sipas Vulture.
Ata filluan të takoheshin më vonë atë vit dhe në nëntor 2002 “Bennifer”, siç u bënë të njohur në Hollywood, u fejuan.
Por në vitin 2004, Lopez njoftoi se çifti ishte ndarë.
Dyshja do të vazhdonin takimet dhe do të martoheshin me personazhe të tjerë të famshëm gjatë ndarjes prej gati dy dekadash. Lopez u martua me këngëtarin Marc Anthony në 2004. Affleck u martua me aktoren Jennifer Garner në 2005.
Të dyja martesat respektive përfunduan, dhe Lopez u fejua me Alex Rodriguez në 2019 ndërsa Affleck ishte në lidhje me aktoren Ana de Armas.  Të dyja këto marrëdhënie përfunduan në vitin 2021.
Më 8 prill, Lopez njoftoi se ajo dhe Affleck ishin fejuar edhe një herë.
Dashuria është një gjë e mrekullueshme,” tha çifti në shënimin e së dielës, “ndoshta gjëja më e mirë – dhe ia vlen të pritet“.
Shënimi ishte firmosur: “Me dashuri, zonja Jennifer Lynn Affleck“.
Burimi: NBC News
Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here