7 aeroplanët më të lezetshëm në botë

1. Brussels Airlines
Brussel Airlines ka pesë linja speciale në flotën e saj, por e preferuara jonë është Rackham, Airbus A320 i tyre me temën Tintin.
Herge, karikaturisti që krijoi serialin The Adventures of Tintin, ishte belg dhe i famshëm në të gjithë vendin, prandaj kemi këtë homazh të lezetshëm nga Brussels Airline.
2. Qantas Airlines
Nëpërmjet saj Flying Art Series, transportuesi australian ka nderuar kulturën aborigjene dhe të ishullit të Torres Strait që nga viti 1994 me pesë ngjyra të ndryshme të krijuara nga agjencia e dizajnit në pronësi indigjene, Balarinji, dhe artistë aborigjenë. Avioni më i fundit në Serinë Flying Art është Dreamliner Emily Kame Kngwarrey.

3. Emirates Airlines
Në maj 2015, linjat ajrore Emirates ndaluan gjuetinë e trofeve të elefantëve, rinocerontëve, luanëve ose tigrave në avionët e saj. Në nëntor 2015, linja ajrore filloi të fluturojë 4 Airbus A380 me një gjallëri të bashkuar për jetën e egër për të rritur më tej ndërgjegjësimin për rreziqet që paraqet për botën natyrore tregtia e paligjshme e kafshëve të egra.

4. Icelandair
Icelandair dekoroi një nga aeroplanët e saj me një paraqitje të fenomenit natyror që të gjithë vizitorët në Islandë shpresojnë të shohin: dritat veriore.
Hekla Aurora është një Boeing 757 i mbështjellë me një ngjyrë blu të errët dhe jeshile që duket si qielli islandez kur ndizet nga aurora borealis.


5. Rossiya Airlines
Ashtu si Emirates, kompania ajrore ruse Rossiya Airlines i kushtoi disa nga aeroplanët e saj kauzës së ruajtjes së jetës së egër.
Hunda e një prej Boeing 747 të saj përmban fytyrën e një tigri të bukur siberian, një specie që rrezikohet rëndë për shkak të gjuetisë së tepërt.

6. WestJet
Transportuesi kanadez e do Disney aq shumë sa ka dy Boeing 737 me temë Disney. Në vitin 2013, WestJet dhe Walt Disney Parks & Resorts (Kanada) prezantuan Aeroplanin Magjik, një aeroplan mahnitës me temë Fantasia që kreu një fluturim inaugurues shumë të përshtatshëm nga Calgary, AB në Orlando, FL, shtëpia e Disney World.

7. ANA
ANA (All Nippon Airways) ka katër avionë me temën e Star Wars në flotën e saj: STAR WARS JETS. Nga R2-D2 në BB-8 në C-3P0 dhe STARWARS ANAJET, linja ajrore japoneze është e përkushtuar për të kënaqur fansat e ekskluzivitetit të Star Wars me disa ngjyra të këndshme.

Burimi: This is Italy
Përktheu dhe përshtati: Mendimi.al
Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here