Arsyet pse seksi është i veçantë në sezonin e shirave

Ndërkohë që nuk është e përcaktuar se kur është koha më e mirë e ditës apo stinë të vitit që mund të bëhet seksi, sezoni i shirave duket se ka atë ndezjen shtesë për aktivitetet midis çarçafëve.

Keni nevojë për ngrohtësi. Trupat e lagur bëjnë thirrje për disa veprime dhe ju dëshironi që partneri juaj të lëkundet natën! Me shirat që bien jashtë, të shoqëruara nga stuhi dhe vetëtima, keni nevojë për shiun e dashurisë brenda dhe një mjedis komod perfekt për një seancë të bukur dashurie.

Mot i këndshëm. Shirat e bëjnë motin të këndshëm dhe njeriu ndihet mjaft i relaksuar për të kënaqur dëshirat trupore. Me erërat e buta që fryjnë dhe pikat e vogla të shiut që ftohin të gjithë atmosferën, probabiliteti është që të jeni të nxehtë dhe të etur për të bërë seks.

Uji dhe zjarri. Kur shiu i fortë përplaset me nxehtësinë e krijuar nga pasioni i dy trupave, vetëm seksi mund të ndodhë në ato çaste! Seksi bëhet më kuptimplotë dhe më i këndshëm kur forcat e natyrës përplasen për të krijuar magjinë!

Rroba të lagura. Trupi i njeriut, kur mbulohet me rroba të lagura, bëhet formulë për zgjimin seksual. Kush nuk e do partnerin e tij plotësisht të zhytur dhe të rrjedhur nga sensualiteti pa u përpjekur? Është një pamje për të qetësuar shqisat tuaja, për të mos përmendur dhe veprimin pas saj.

Sezoni perfekt. Sezoni i thatë mund të jetë shumë i thatë, i nxehtë dhe i djersitur për shumë njerëz, kështu që seksi zë vendin e dytë në listën e tyre. Sezoni i borës mund të jetë gjithashtu shumë i ftohtë, ndonjëherë, saqë hezitoni të hiqni rrobat. Prandaj, stina e shirave duket një dhuratë e përsosur nga natyra për të hequr dorë nga të gjitha frenimet tuaja, për të relaksuar mendjen tuaj dhe për të menduar vetëm t’i jepni kënaqësi partnerit tuaj dhe të nxirrni të njëjtën gjë për veten tuaj.

Muzikë. Jeni të etur për argëtim muzikor? Epo, cili sezon tjetër ka aq këngë të dedikuara për romancën sesa sezoni i shirave? Dëgjoni çdo gjuhë të botës, ajo do të ketë këngë kushtuar shiut dhe romancës. Muzika thjesht shton kënaqësitë e momentit dhe i jep një ambient të veçantë gjithë atmosferës, duke e bërë atë të duket si fantazi e realizuar!

Përfundimi: Mbërtheni shtratin! Shirat janë këtu për pak kohë. Pra, mos e humbisni aksionin!

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here