6.5 C
Tirana, AL
Wednesday, February 21, 2024
Kreu Etiketimet #seks

Etiketim: #seks

Gen Z nuk po kërkon dashuri, dhe aq më pak seks

A është gjenerata Z, e karakterizuar shpesh si brezi i teknologjisë dhe që mendon përpara, e larguar nga dashuria dhe intimiteti? Përgjigja mund t'ju...

Seks në Robotaksi? Raporti tregon se “Nuk ka kufij”

Konsumatorët po përfitojnë nga automjetet pa shofer, sipas një raporti që thotë se seksi në robotaksi në San Francisko është në rritje. San Francisco Standard...

100 gra zbulojnë se çfarë e bën në të vërtetë një...

Është një fakt i jetës që kur një grua bie në shtrat me një burrë, ajo është e përgatitur që të paktën një nga...

Cara Delevingne i dhuron shkencës orgazmën e saj

Modelja biseksuale, 30 vjeç, i ndihmon studiuesit të hetojnë 'hendekun kulmor gjinor' në dokumentarin e saj të ardhshëm 'Planet Sex'. Shumë njerëz mund të zotohen...

Një përdoruese e LinkedIn, u bë virale pasi renditi ‘punën seksuale’...

Arielle Egozi, e cila u bë virale muajin e kaluar pasi renditi "Sex Work" si një nga përvojat e saj profesionale në LinkedIn, beson...

Seksi oral dhe kanceri

Shumë njerëz nuk janë të informuar që kjo egziston, ndërsa për disa të tjerë pikërisht ky informacion bëhet pengesë për një marrëdhënie të shëndetshme....

6 fakte që mund të mos i keni mësuar në edukatë...

Edukimi i saktë dhe gjithëpërfshirës seksual mund të jetë i vështirë për t'u gjetur në Shtetet e Bashkuara dhe njerëzit mund të mos jenë...

Gratë detyrohen të bëjnë seks për të mbijetuar

Një figurë e vogël femërore hyn në oborrin e ndriçuar me shkëlqim, duke tërhequr poshtë gjunjëve një fustan blu me temë Disney dhe duke...

Zoti K.: Studimi konfirmon se “hendeku i orgazmës” është më shumë...

Studiuesit e seksit vazhdimisht zbulojnë se burrat po përjetojnë shumë më shumë orgazma sesa gratë kur bëhet fjalë për takime seksuale heteroseksuale. Ky quhet hendeku...

Pas 163 vitesh, kërkimet e reja sfidojnë teorinë e famshme të...

Seksi është një biznes i kushtueshëm, në aspektin biologjik. Gjetja e një bashkëshorti të përshtatshëm kërkon kohë dhe energji. Pasardhësit janë gjithashtu një investim...

Jepet miratimi i parë i prezervativit për seks anal nga FDA...

Ndonëse ekspertët e shëndetit publik kanë këshilluar prej kohësh përdorimin e prezervativëve për seksin anal për tu mbrojtur kundër virusit H.I.V. dhe infeksioneve të...

Shkencëtarët studiojnë efektin e nuhatjes në eksitimin seksual

Aroma luan një rol shpesh të nënvlerësuar në tërheqjen seksuale, duke ndihmuar në shpjegimin e arsyes pse vetëm tërheqja vizuale nuk mund të shpjegojë...

Sa e pistë është mendja juaj sipas shenjave të horoskopit

Fantazia seksuale është kur një person imagjinon të jetë intim me një person tjetër. Mund të shkaktohet nga brenda ose ngandonjë stimulim i jashtëm....

Zoti K.: Pse meshkujt abstenojnë nga seksi

Abstinenca mes meshkujve të rinj mund të jetë më e zakonshme nga sa mendoni. Në një rishikim të kohëve të fundit të studimeve mjekësore,...

Arsyet pse seksi është i veçantë në sezonin e shirave

Ndërkohë që nuk është e përcaktuar se kur është koha më e mirë e ditës apo stinë të vitit që mund të bëhet seksi,...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!