19.5 C
Tirana, AL
Wednesday, June 19, 2024

“Shpërthen” Lulzim Basha.

Lulzim Basha ka shpërthyer në akuza mbrëmë gjatë emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Lideri i partisë më të madhe opozitare në vend ka...

”Erion Veliaj fut në sherr” ish-kolegët gazetarë.

Ka mjaftuar postimi në Facebook i gazetares Matilda Tërpollari kundër dhënies së ҫmimit të transparencës për Bashkinë e Tiranës, për të bërë të plasë...

Ndryshimet në administratën Trump mund të ndikojnë Shqipërinë?

Një nga lëvizjet më të fundit në administratën Trump thuhet se është edhe zëvendësimi i Brian Yee, i njohur për ndërmjetësimin e marrëvëshjes Rama-Basha...

Qytetarët në Shkozë në protestë, Veliaj merret me dashurinë e Julit.

Dje në Shkozë të Tiranës u pa nj përballje e forcave të policisë me banorët të cilëve do u shembeshin shtëpitë në kuadrin e ndërtimit...

Shteti tregon egërsinë pas-zgjedhore në Shkozë.

153 familje në Shkozë të Tiranës, janë nxjerrë në rrugë me policë të armatosur dhe me antiplumb. Familjarët me fëmijë në krahë nuk do...

E pabesueshme në Florida. Pas uraganit, mijëra gaforre deti në rrugë.

Një transmetim live nga Florida ka treguar rrugë të mbushura me gaforre deti të gjalla, pas kalimit të urganit Irma në zonë./mendimi.al

Fjala në parlament. Lulzim Basha nis me këmbë të mbarë. I...

Në fjalën e tij të parë në parlament e cila ka zgjatur rreth 40 minuta, Lulzim Basha ka qenë sot i qartë dhe strategjik...

Lulzim Basha cilëson programin Rama 2 si fletushkë të bërë me...

Në fjalën e tij të parë në parlament, kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha, ka përmbledhur disa qëndrime. Lidhur me programin e qeverisë Rama 2,...

Uragani Irma i ndërpret energjinë rreth 6 milionë banorëve në Florida.

Të dielën në mëngjes, uragani Irma i kategorisë 4 goditi Florida-n. Autoritetet raportojnë se rreth 6 milionë banorë në shtëpi dhe biznese janë në...

Ish-të përndjekurit “ҫojnë” Ruҫin dhe Xhafën në Spaҫ.

Ish-të përndjekur politikë kanë ndërmarrë një protestë simbolike dje në burgun e Spaҫit, burgun më të egër të diktaturës komuniste. Ata, si pasardhës të...

Kryeministri Rama kurioz se si do të performojë opozita në 4...

Në një dalje publike për mediat kryeministri me mandat të dytë 4-vjecar, Edi Rama mes të tjerave ka prekur edhe cështjen e marrëveshjes me...

Ish-të përndjekurit politik në protestë kundër Gramoz Ruҫit

Ish-të përndjekur politik në kohën e diktaturës dhe familjarë të tyre po protestojnë jashtë godinës së Kuvendit të Shqipërisë kundër votimit të Gramoz Ruҫit...

Lulzim Basha, 6 vjet jashtë parlamentit

Gazetarja e televizionit News24 ka pyetur kryetarin e PD, Lulzim Basha, mbi kërkesën për të marrë fjalën, që ky fundit bëri sot në sallën...

Negociatorët e NAFTA premtojnë rezultate në bisedimet e ardhëshme

Sipas agjencisë së lajmeve AFP, negociatorët e NAFTA (North America Free Trade Agreement) premtojnë rezultate në bisedimet e ardhëshme, rreth fundit të muajit. Pas...

Meta-president ka një premtim.

Presidenti Ilir Meta ka shpallur 4 nisma të cilat marrin shkas nga sulmi vrasës që iu bë zonjës Fildes Hafizi nga bashkëshorti i saj....
error: Përmbajtja është e mbrojtur!