Disa destinacione ekonomike në Evropën Jugore

Ëndërroni pushime verore pa boshatisur llogarinë bankare? Mos kërkoni më larg se Evropa Jugore, siç zbulohet nga të dhënat e fundit nga motori i kërkimit të udhëtimeve Kayak. Ja cilat janë destinacionet më të mira dhe të lira.

Raporti i Kayak përpiloi çmimet mesatare të fluturimeve dhe hoteleve për të zbuluar vendet më ekonomike të pushimeve në Evropë. Qytetet spanjolle dhe italiane tërheqin vëmendjen, duke premtuar si përballueshmërinë, ashtu edhe magjepsjen.

1. Madrid, Spanjë
Filloni udhëtimin tuaj në Madrid, ku udhëtimi mesatar kushton 999 €. Zhytuni në thellësi të kulturës së pasur të qytetit duke filluar nga arkitektura madhështore te jeta e gjallë e natës dhe kënaqësitë e kuzhinës.

2. Milano, Itali
Më pas është Milano, i njohur për katedralen e tij gotike dhe joshjen e modës së lartë. Me një kosto mesatare udhëtimi prej 1024 €, eksploroni rrugët elegante të qytetit dhe liqenin e Komos aty pranë.

3. Valencia, Spanjë
Ikni në Valencia për plazhe me rërë dhe bukuri buzë lumit, me çmimin 1105 € për një udhëtim njëjavor. Përqafoni atmosferën e qetë të qytetit dhe shijoni shijet e tij mesdhetare.

4. Porto, Portugali
Kënaquni me mrekullitë e kuzhinës dhe vreshtat piktoreske të Portos, të gjitha brenda një udhëtimi buxhetor mesatar prej 1,150 €. Zbuloni thesaret historike të qytetit dhe provoni verën e famshme të portit.

5. Stamboll, Turqi
Sipërmarrje në Stamboll, duke lidhur Evropën dhe Azinë, për një përzierje magjepsëse të historisë dhe kulturës. Përjetoni monumentet e saj ikonike për 1,247 € mesatarisht.

Listën e plotësojnë Budapesti, Hungari (1,286 €), Luqa, Maltë (1,295 €), Firence, Itali (1,338 €), Barcelona, Spanjë (1,364 €) dhe Zakynthos, Greqi (1,373 €).

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here