Elon Musk thuhet se pati fëmijë nga dy shtatëzani paralele vitin e fundit

Sipas dosjeve të reja ligjore, Elon i lindi fshehurazi binjakët tashmë 8 muajsh me ekzekutiven e tij Shivon Zilis, e cila më parë tha se ajo nuk admiron “askënd” më shumë se miliarderin.
Elon Musk thuhet se mirëpriti binjakët në fshehtësi me një nga drejtueset e tij më të larta vitin e kaluar, vetëm disa javë para lindjes së fëmijës së tij të dytë me Grimes.
Sipas dokumenteve gjyqësore të publikuara nga Insider këtë javë, Elon, i cili është 51 vjeç, u bë baba i binjakëve me Shivon Zilis, 36 vjeç, nëntorin e kaluar.
Shivon mban titullin e drejtorit të operacioneve dhe projekteve speciale në kompaninë miliardë dollarëshe të Elon Musk, Neuralink. Të dy thuhet se u takuan në vitin 2015 kur ajo filloi të këshillonte OpenAI, një organizatë jofitimprurëse e inteligjencës artificiale e themeluar nga manjati i teknologjisë.
Në vitin 2017, Shivon – i cili ka mbrojtur prej kohësh Elon përballë çdo kritike, duke postuar një herë në Twitter se nuk ka “askënd  ” që ajo e respekton dhe e admiron më shumë se atë – u transferua në një kompani tjetër të tij të madhe, Tesla, ku ajo ishte drejtore e projektit.
Regjistrimet e fundit ligjore supozohet se zbulojnë se në prill, Elon dhe Shivon depozituan një peticion në një gjykatë të qarkut në Teksas, ku lindën binjakët, për të ndryshuar emrat e foshnjave në mënyrë që t’u jepnin atyre “mbiemrin e babait të tyre” dhe “mbiemrin e nënës së tyre” si pjesë e emrit të tyre të mesit.
Përfaqësuesit e Elon nuk iu përgjigjën menjëherë kërkesës së BuzzFeed News për koment.
Binjakët tani raportohet se janë 8 muajsh dhe kanë lindur vetëm disa javë para se Elon të lindte një fëmijë me ish-partneren e tij, Grimes.
Elon dhe Grimes, të cilët kanë gjithashtu një djalë 2-vjeçar të quajtur X, shkurt për X Æ A-12, mirëpritën privatisht një vajzë përmes një surrogateje në dhjetor.
Grimes zbuloi papritur se ajo dhe Elon kishin një vajzë të dytë të quajtur Exa Dark Sideræl dhe me nofkën Y, në një kopertinë tashmë virale për Vanity Fair në mars.
Diku tjetër brenda profilit, artistja muzikore tha se ajo dhe Eloni donin të kishin më shumë fëmijë. “Ne gjithmonë kemi dashur të paktën tre ose katër,” tha ajo, përpara se të zbulonte përfundimisht se dyshja ishin ndarë përsëri.
Ndërkohë, pas ardhjes së pretenduar të binjakëve të rinj, Elon duket se tashmë është baba i nëntë fëmijëve në total.
Ai ka pesë fëmijë me gruan e tij të parë, Justine Wilson: një çift tjetër binjakësh, 18-vjeçaren Vivian Jenna Wilson dhe Griffin Musk, si dhe trenjakët Kai, Damian dhe Sax Musk, të cilët të gjithë kanë lindur në vitin 2006. Ish-at kishin edhe një djalë tjetër, Nevada Musk, i cili vdiq në moshën 10 javëshe.
Gjatë viteve, Elon ka folur për luftën e tij për të kontribuar shumë kur bëhet fjalë për rritjen e foshnjave të tij, duke pranuar në New York Times në korrik 2020 se Grimes kishte “një rol shumë më të madh” në trajtimin e djalit të tyre gjatë viteve të tij të hershme.
Për momentin nuk kam shumë gjëra që mund të bëj,” tha ai. “Grimes ka një rol shumë më të madh se unë tani. Kur fëmija të rritet, do të ketë më shumë rol për mua.”
Mendoj se thjesht po bëj atë që kam bërë me fëmijët e mi të tjerë. Nëse kam një udhëtim për Tesla-n në Kinë, për shembull, do t’i sjell fëmijët me vete dhe do të shkojmë të shohim Murin e Madh ose do marrim trenin me plumb nga Pekini në Xian dhe për të parë luftëtarët Terrakota, “shtoi ai.
Vetëm disa javë më parë, një nga fëmijët më të mëdhenj të Elon-it, Vivian, theksoi marrëdhënien e saj gjoja të tendosur me të, teksa paraqiti dokumente ligjore duke kërkuar ndryshimin e emrit të saj jo vetëm për të korrigjuar identitetin e saj gjinor, por edhe në një përpjekje për të shkëputur të gjitha lidhjet me babain e saj.
Burimi: Buzzfeed News
Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here