Foshnja e parë lind në metronë e Kievit ndërsa Putin bombardon qytetin

Një nënë e re ka sjellë në jetë vajzën e saj në një stacion metroje në Kiev mbrëmë.

Hannah Hopko, një politikane ukrainase, ndau një foto të foshnjës Mia në internet, duke thënë: “”Mia lindi këtë natë në një mjedis stresues – gjatë bombardimeve të Kievit.

“Mamaja e saj është e lumtur pas kësaj lindjeje sfiduese dhe është nisur menjëherë për në strehë.

“Kur Putin vret ukrainasit, ne u bëjmë thirrje nënave në Rusi dhe Bjellorusi të protestojnë kundër luftës së Rusisë në Ukrainë. Ne mbrojmë jetët dhe njerëzimin!”

Burimi: The Telegraph 

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here