Horoskopi i Seksit. Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Nëse kërkon që stinët vjeshtë-dimër të të gjejnë ngrohtë pranë dikujt, atëherë pyeti për ditëlindjen si fillim.

Dashi

Deshtë janë udhëheqës të lindur natyrshëm, kështu që të kesh DIKË që të marrë frenat dhe të diktojë kush po bën çfarë, kujt dhe kur, do të jetë një ndryshim i ri.

Bëjani me dije partnerit tuaj se doni të eksploroni rolet e dominuesit dhe të nënshtruarit, dhe përziejini ato në mënyrë që të dy të provoni të jeni “dhënësi” dhe “marrësi”.

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Yjet tregojnë se gjithçkaja për ju Dash është Shigjetari seksi dhe i egër. Një shenjë zjarri që është po aq i ndezur, pasionant, fizik dhe lakmitar për dashurinë sic jeni ju, kështu që jeni më shumë se një ndeshje midis çarçafëve.

Demi

Ju jeni të sunduar nga Venusi, perëndesha e dashurisë, dhe seksi është jeta për ju. Vendosini vetes dhe partnerit tuaj një sfidë për të bërë seks çdo ditë këtë dimër. A mundeni dot? A mundet partneri juaj dot? Nëse dikush mundet, Demi stoik, i fortë dhe fizikisht mundet!

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Yjet zbulojnë se mund të mbështeteni te një Luan për të vazhduar me ju në sfidën tuaj të qëndrueshmërisë seksuale të këtij dimri. Nëse ndonjë shenjë është ndërtuar për takimet e përditshme, ai është një Luan i çmendur pas seksit, që kërkon vëmendje dhe dashuri. Jo vetëm kaq, ju thjesht mund të bini në dashuri ndërsa jeni “me të”. Bashkimi juaj është një kartë lumturie të përjetshme!

Binjakët

Biseda të pista. Kështu duhet të jetë për Binjakët e sunduar nga Mërkuri (planeti i komunikimit). Ndani fantazitë tuaja me partnerin tuaj; gjërat për të cilat ëndërroni, por mendoni se janë shumë larg për t’u zbuluar. Bëjeni marrëdhënien tuaj një histori të ndyrë, pa censura, dhe më pas kërkoni që ata t’ju tregojnë se çfarë mendojnë më pas…

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Saturni zbulon se shenjat e tjera të ajrit (Binjakët, Peshorja, Ujori) janë mjaft të zgjuara dhe të mençura për të shijuar historitë tuaja dhe për të shtuar disa gjëra pikante nga e tyrja. Kërkoni dikë pak më të vjetër, më të mençur dhe më shumë, të themi, “me përvojë”.

Gaforrja

Gaforre, ju njiheni për imagjinativ dhe krijues, kështu që lojërat me role patjetër që kanë emrin tuaj të shkruar kudo që të jeni në lartësinë e duhur për këtë dimër. Doktori seksi/mësuesi/astronaut/dominues-çfarëdo veshje që mund të gjeni, krijoni një maskeradë të tërë që t’ju përputhet dhe të jeni dikush tjetër gjatë natës. Jepini një gruaje një maskë, dhe ajo do të tregojë fytyrën e saj të vërtetë.

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Hëna zbulon se ju tashmë e dini se kush është i dashuri i ëndrrave tuaja, dhe ju vetëm duhet t’ia shprehni këtë Akrepit. Tregojuni atyre se si ndiheni për ta. Jini të sinqertë, ky ka qenë një sekret për shumë kohë. Kjo është stina kur më në fund ju të dy të bashkoheni.

Luani

Luanët e duan seksin; sa më fizike dhe intensive, aq më skandaloze dhe emocionuese është për ju. Përdorni librin ‘Kama Sutra’ këtë vit dhe filloni të punoni përmes tij, veçanërisht pozicionet më sfiduese. Nëse mund të tregohet në libër, ju mund ta rikrijoni në dhomën tuaj të gjumit, Luan. Ky është talenti juaj i fshehtë: perëndia/perëndesha e seksit!

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Afërdita lë të kuptohet se keni nevojë për një shenjë tjetër të Zjarrit për të barazuar orekset dhe energjinë tuaj seksuale, dikush që është pasionant dhe madje edhe pak më kafshëror. Luanët, Dashi dhe Shigjetari janë kryesorët këtë stinë, dhe ju madje mund të bini në dashuri me dikë të të njëjtit seks. Është viti që “bëhet çdo gjë”, Leo.

Virgjëresha

Lodrat seksuale duhet të jenë “gjëja” juaj e re në dimër, sepse ato ofrojnë mënyra të pafundme për të rritur argëtimin dhe kënaqësinë e dashurisë, dhe ju e urreni të mërziteni. Ju jeni gjithashtu një person plotësisht praktik, kështu që përdorimi i “mjeteve” për të përfunduar punën shënon një dhunti.

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Marsi zbulon se mund të ktheheni tek një ish, ose dikush me të cilin dikur keni pasur një kimi të fortë, por nuk e keni arritur kurrë. Kohët kanë ndryshuar, dhe ata kanë ndryshuar. Bëhuni gati për të gjetur shkëndija dhe fishekzjarre në të shkuarën-ndoshta edhe me një shenjë tjetër të Tokës (Demi, Virgjëresha ose Bricjapi).

Peshorja

E sunduar nga perëndesha e dashurisë, Afërdita, nuk ka shumë gjëra që mund t’i mësojmë një Peshoreje gjëra në dhomën e gjumit. Jeni të bekuar me sensualitet, mirëkuptim, energji seksuale dhe fuqi të thella tërheqëse. Ndoshta është koha për të ndarë dashurinë këtë sezon, dhe lidhuni në një treshe ose ndoshta edhe në një orgji të plotë. Ajo që do të ndodhë mund të jetë shumë e mirë për t’i mbajtur të gjitha për veten tuaj e të mos t’i tregoni askujt.

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Tre planetet (Marsi, Saturni dhe Jupiteri) tregojnë se shenjat e Ujit më të dashura dhe argëtuese, që kërkojnë emocione janë gjetja juaj në këtë sezon (Peshqit, Akrepi dhe Gaforrja). Mbajeni marrëdhënien të lehtë, argëtohuni, mbajeni shumë seksi dhe të gjithë do të kalojnë mirë.

Akrepi

Shenja juaj tërhiqet nga S&M si një flutur tek drita. Çdo gjë e ndaluar, e rrezikshme, e frikshme ose jashtë jetës së zakonshme të përvojave tërheq vëmendjen tuaj. Ju jeni të patrembur dhe të guximshëm. Shijoni frikën tuaj këtë vit, Akrep, shkoni në skaj të kufijve tuaj me dikë që i besoni, dhe gjeni kënaqësi në hijet në të cilat ne të tjerët vuajmë.

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Jupiteri tregon se po kërkoni dikë për të shkuar në një aventurë seksuale, ndoshta një shenjë tjetër të Ujit (Peshqit, Akrepi dhe Gaforrja), i cili nuk është vetëm gati për të, por edhe i shkon marrëzisë tuaj seksuale deri në fund. Kjo nuk është vetëm një lidhje fizike tak-fak; ju doni të krijoni nivele të reja intimiteti me dikë që me të vërtetë ju lejon të jeni ju, sado i errët dhe i rrezikshëm.

Shigjetari

Hajde dalim! Kjo duhet të jetë fraza juaj tërheqëse në këtë sezon, Shigjetar, sepse ju thjesht i doni “sportet” ekstreme që mund të bëni në natyrën e mrekullueshme. Njësh me natyrën, nën hënën e plotë, duke u ndjerë në rrezik. Freskia shton emocionin. Kërkoni mënyra të reja për të pasur aventura të paligjshme në vendet që vërtet nuk duhet (brenda arsyes…) këtë dimër.

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Saturni ju tërheq drejt shenjave të Ajrit (Binjakët, Peshoret, Ujorët) dhe ndoshta dikush që nuk është aq i çliruar dhe i lirshëm sa ju. Jeni ju që clironi epshin dhe dëshirat e tyre. Dhe ajo që të dy zbuloni është një lidhje seksuale dhe oreks për aventura që ju befasojnë të dyve, në një mënyrë shumë të mirë.

Bricjapi

Ju keni rezerva të jashtëzakonshme durimi dhe vetëpërmbajtje, kështu që luani me këtë tipar këtë vit dhe mos provoni të bëni seks dhe për pak kohë. Po, e vërtetë. Bëjeni partnerin tuaj t’ju ngacmojë gjatë gjithë ditës me mesazhe qesharake dhe premtime për atë që do të vijë më vonë. Pastaj, kaloni të gjithë kohën tuaj së bashku në qetësi. Evitimi i seksit (herë pas here gjithsesi) do ta bëjë marrëdhënien tuaj akoma më seksi.

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Marsi tregon se po kërkoni një partner të fortë, ambicioz, dominues, i cili mund t’ju thotë çfarë të bëni. Një Dash do t’i përshtatet mirë kërkesës tuaj, por kushdo me një personalitet të madh, një autoritet natyral dhe të fuqishëm, do t’ju bëjë të dobët të bini në gjunjë këtë dimër.

Ujori

Ju jeni pak ekscentrik dhe njerëzit presin ide interesante nga ju, prandaj pse të mos bëni një sfidë këtë sezon: të bëni seks kudo përveç në dhomën e gjumit. Ju keni një imagjinatë të madhe, Ujor, kështu që jemi të sigurt se do të gjeni shumë qoshe interesante gjatë kësj kohe, dhe do t’i bëni gjërat pikante vetëm duke zbatuar këtë rregull të ri të thjeshtë. Dhoma gjumi është zyrtarisht në LOCKDOWN.

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Jupiteri ju sheh duke kërkuar një “në jetë të jetëve” këtë vit dhe duke dashur të “folezoheni” me dikë që e konsideroni si një partner të vërtetë të jetës. Shenjat e Tokës janë yje të mira për ju (Bricjapi, Virgjëresha dhe Demi) siç janë njerëzit me përparësi dhe qëllime të ngjashme të jetës. Kërkoni një dashnor/e me mendje të njëjtë.

Peshqit

Ju jeni shpirtëror, dhe për këtë arsye magjia seksuale është një zonë ku do të tërhiqeni dhe do të gjeni kënaqësi të madhe. Seksi tantrik, ushtrimet e frymëmarrjes orgazmike, ritualet e dyllit të qirinjve, larja nën dritën e hënës-shikojini, hulumtoni disa rutina dhe rituale interesante dhe zbatojini ato me gjysmën tjetër tuaj. E Premtja është dita e javës e sunduar nga Venusi, dhe për këtë arsye dita juaj ideale e dashurisë. Hënat e reja dhe të Plota janë gjithashtu super magjike.

Kush do të jetë partneri juaj më i nxehtë në vjeshtë dhe dimër?

Marsi tregon se do të gjeni kënaqësi të madhe me shenjat seksi të Zjarrit këtë fundviti (Luani, Dashi, Shigjetari), dhe se keni nevojë për dikë që “udhëton” dhe ka një plan për jetën e tyre. Keni nevojë për një partner ngritës, jo një sundues, dhe këtë vit do ta arrini objektivin tuaj.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here