I ftohti arktik në SHBA shënon temperatura të frikshme

I ftohti arktik ka pushtuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës këtë javë, duke ndërprerë aktivitetet e përditshme dhe mijëra fluturime duke sjellë pragun e Krishtlindjeve më të ftohtë ndër vite që nga Pensilvania e deri në Florida. I ftohti i së premtes shkaktoi 5 viktima të premten, ndërsa raportohen qindra aksidente rrugore. Bora dhe stuhia e kombinuar me temperature deri në minus 19 gradë celicius janë i ftohti i acartë i SHBA këtë vit./mendimi.al

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here