Ish-të përndjekurit “ҫojnë” Ruҫin dhe Xhafën në Spaҫ.

Ish-të përndjekur politikë kanë ndërmarrë një protestë simbolike dje në burgun e Spaҫit, burgun më të egër të diktaturës komuniste. Ata, si pasardhës të të përndjekurve kanë qëndruar në qelitë e burgut dhe kanë ngjitur në mure ekzekutorët e familjarëve të tyre, Gramoz Rucin dhe Fatmir Xhafën. Në këtë protestë ishte i pranishëm edhe Tomorr Alizoti, një nga kritikët e ashpër të Lulzim Bashës së fundmi, drejtues i Departamentit të Ish-të Përndjekurve Politikë në PD. /mendimi.al                                        

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here