Një portret i ri i mbretit Charles, Camilla, William dhe Kate Middleton përmban shfaqje publike të dashurisë, diçka e rrallë mbretërore

Një portret mbretëror i sapo publikuar i mbretit Charles me Camilla, bashkëshortja e tij, së bashku me Princin William dhe Kate Middleton tregon të dy çiftet të angazhuar në shfaqje delikate publike të dashurisë (PDA).

Fotografia, e realizuar nga fotografi mbretëror për një kohë të gjatë, Chris Jackson, përshkruan Charles së bashku me djalin e tij të madh dhe gratë e tyre, dhe u shpërnda nga llogaria zyrtare e familjes mbretërore në Instagram të shtunën.

Imazhi është realizuar më 18 shtator, një natë përpara funeralit shtetëror të Mbretëreshës Elizabeth II, sipas një njoftimi për shtyp të Pallatit Buckingham të shpërndarë nga Tatler.

Shfaqjet publike të dashurisë nga anëtarët mbretërorë nuk janë zyrtarisht të kufizuara, por është e rrallë t’i shohësh ata të angazhohen në momente intime në praninë e të tjerëve. Në vend të kësaj, shumica i përmbahen një rregulli të pashkruar, duke preferuar të mbajnë një distancë të shëndetshme në biznesin zyrtar.

Mbretëresha Elizabeth II dhe Princi Philip, të cilët ishin të martuar për 73 vjet, ndoqën në mënyrë të famshme rregullin jo-shfaqje publike dashurie dhe rrallëherë shiheshin të kapur për dore.

Por në një inspektim më të afërt të portretit të ri, ka shenja që të dy çiftet janë duke u angazhuar në shfaqje publike të dashurisë. Krahu i djathtë i Charles është mbështjellë nën krahun e majtë të Camilla dhe duket se është mbështetur në shpinën e saj.

Në mënyrë të ngjashme, krahu i djathtë i Kate duket se është vendosur butësisht pas shpinës së William, ndërsa ai shtrëngon duart së bashku.

Të katër anëtarët mbretërorë, të cilët më parë janë quajtur “katërshja fantastike“, shihen duke buzëqeshur para kamerës. Ata gjithashtu po i përmbahen kodit të veshjes së mëngjesit – Camilla dhe Kate kanë veshur fustane zie me mëngë të gjata. Ndërkohë, Charles dhe William u koordinuan me kostume blu të errët dhe kravata të zeza.

Një tjetër element i nënvlerësuar në lidhje me portretin e ri është se ai në fakt paraqet tre individë që kanë mbajtur titullin e Princit të Uellsit.

Pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, disa anëtarë mbretërorë në linjën e pasardhësit patën ndryshime të titullit.

Charles u bë automatikisht mbret. Titulli i tij si Princi i Uellsit, të cilin ai e kishte mbajtur që në moshën nëntë vjeç, iu dha William. Por siç raporton Daily Mirror, familja mbretërore po qëndron para një pikture të mbretit George IV, i cili trashëgoi titullin Princi i Uellsit në 1762.

Burimi: Business Insider
Përktheu dhe përshtati: Mendimi.al
Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here