Protestuesit hyjnë në pallatin presidencial në Sri Lanka dhe kridhen në pishinë

Protestuesit në Sri Lanka hynë në pallatin presidencial sot, pas disa ditësh kërkese intensive që ai të tërhiqej. Qindra protestues hynë në ambjentet e pallatit presidencial duke shëtitur në dhoma, madje disa hoqën bluzat dhe u hodhën në pishinë nga ku bënë edhe selfie.
Protestat në Sri Lanka janë kundër shkurtimeve ushqimore dhe të karburantit dhe keqmenaxhimit financiar.
Presidenti Gotabaya Rajapaksa ka vetëm dy muaj në detyrë dhe pritshmëritë e popullit ndaj tij ishin të mëdha.
Ai dha sot dorëheqjen.
Burimi: France24; AFP

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here