Pse Rama dhe Ruҫi afrohen të shtërngojnë duart me Bashën?

Gjatë seancës së djeshme parlamentare, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i ri i sapozgjedhur i kuvendit Gramoz Ruҫi, i janë afruar karriges ku ishte ulur kryetari i opozitës Lulzim Basha për t’i dhënë dorën. Të dy personalitetet e Partisë Socialiste zgjodhën të kryejnë të njëjtin veprim. Mund të kuptohet reagimi i z. Rama në vijim të marrëveshjes së 18 Majit i cili i është referuar shpesh Bashës si “ҫun i mirë”. Ndërsa z. Ruҫi ka qenë nën fokusin e sulmeve të kryetarit të PD si njeri i krimit dhe vijimësi e komunizmit.

Pse ishte kaq e rëndësishme për Ramën dhe Ruҫin ky shtërngim duarsh para kamerave?/mendimi.al

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here