31.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #Angli

Etiketim: #Angli

Inflacioni në Mbretërinë e Bashkuar arrin në 9.4%, një nivel i...

Përshpejtimi i çmimeve të konsumit ka shkaktuar një rritje të pagave të sektorit privat, pasi Banka e Anglisë përgatitet për më shumë rritje të normave Norma...

Mbretëresha u përjetësua si Barbie për nder të Jubileut të saj...

Kukulla është e pajisur me një fustan elegant fildishi dhe brez blu dhe do të prezantohet në një kuti të frymëzuar nga Buckingham Palace. Mbretëresha...

Pijetorja më e vjetër në Angli, ndoshta 1.229 vjeç, mbyll dyert...

Ye Olde Fighting Cocks u ka mbijetuar luftërave civile dhe botërore, urisë dhe përhapjes së murtajës bubonike Pijetorja Ye Olde Fighting Cocks në Shën Alban...

Më shumë se 400 raste të nënvariantit të ri Omicron u...

Agjencia e Sigurisë Shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar (UKHSA) e ka përshkruar Omicron BA.2 si një "variant nën hetim". Deri më tani, në Angli...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!