21.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #Aushvic

Etiketim: #Aushvic

Sot në histori: Çlirimi i kampit të Aushvic

Më 27 janar 1945, trupat sovjetike hynë në Aushvic, Poloni, duke çliruar të mbijetuarit e rrjetit të kampeve të përqendrimit - dhe më në...

Arrestohet turistja për përshëndetje naziste në Aushvic

Policia polake tha të dielën se kishte arrestuar një turiste holandeze për përshëndetjen naziste në vendin e ish-kampit të vdekjes Auschvic-Birkenau. “Oficerët nga Oswiecim (Poloni)...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!