33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet #gjumi

Etiketim: #gjumi

Nëse keni probleme me gjumin, flini me çorape

Jeni dikush që gjithmonë keni preferuar të flini zbathur? Nëse po, mund të dëshironi të rishqyrtoni veshjen e një palë çorape përpara se të...

Maska e gjumit mund të përmirësojë gjumin dhe funksionimin e trurit

Dhoma juaj e gjumit mund të mos jetë aq e errët sa duhet, dhe madje edhe drita e zbehtë gjatë gjumit mund të ketë...

Studimi i ri tregon se mungesa e gjumit mund të rrisë...

Një natë pa gjumë mund të bëjë më shumë sesa të shkaktojë lodhje; mund të shkaktojë një rritje të niveleve të dopaminës, duke siguruar...

Nuk fle mjaftueshëm? Kjo mund t’ju bëjë më egoist

Gjumi njihet gjerësisht si një nga proceset thelbësore të jetës, duke ofruar përfitime të fuqishme në shëndetin fizik, shëndetin mendor dhe madje edhe vdekshmërinë. Por...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!