19.5 C
Tirana, AL
Wednesday, June 19, 2024
Kreu Etiketimet #italia

Etiketim: #italia

Miliarderët globalë shkojnë në Itali për lehtësim taksash dhe “dolce vita”

Numrat në rritje janë joshur nga një taksë e sheshtë si statusi jo-domethënës i Mbretërisë së Bashkuar, duke krijuar një bum për agjentët e...

Italia do të mbajë zgjedhje të parakohshme më 25 shtator pas...

Italia do të mbajë zgjedhje të parakohshme më 25 shtator, me një koalicion të qendrës së djathtë që aktualisht kryeson në sondazhe. Presidenti Sergio Mattarella...

Italia lehtëson masat e anticovid

Sipas një dekreti të ri të nënshkruar nga Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza të martën vonë, "leja e gjelbër" do të jetë e mjaftueshme...

Italia vendos rregulla të rrepta hyrje kundër Shqipërisë

Autoritetet italiane kanë njoftuar ditën e martë se Italia ka hequr disa vende nga lista e saj D, e cila përfshin vende të treta,...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!