15.5 C
Tirana, AL
Monday, February 26, 2024
Kreu Etiketimet #karriere

Etiketim: #karriere

Eksperti i karrierës në Harvard: “Shkathtësia e dëshirueshme” nr. 1 që...

Kur të rinjtë më kërkojnë këshilla për karrierën, unë u them gjithmonë: “Mos u përqendroni vetëm në arritjet tuaja. Bëhuni bashkëpunëtor.” Përmes një dekade mësimdhënie...

3 mënyrat më të mira për ta kthyer ankthin në sukses...

Deri në moshën 30-vjeçare, autorja e shëndetit mendor Morra Aarons-Mele punoi në punë politike dhe marketingu me presion të lartë. Dhe diçka ishte gjithmonë...

Kjo është arsyeja pse disa njerëz promovohen në punë dhe të...

Për të marrë një promovim, katër gjëra duhet të jenë të vërteta: Kompania duhet të ketë një pozicion që i duhet plotësuar. Duhet të...

A jeni në rrugën e gabuar të karrierës, apo puna juaj...

Asnjë punë nuk është perfekte. Nëse jeni të pakënaqur, të demotivuar ose të demoralizuar në punë, si mund ta dalloni nëse jeni në rrugën...

Privimi i gjumit po ju vret ju dhe karrierën tuaj

Herën tjetër që i thoni vetes se do të flini kur të vdisni, kuptoni se po merrni një vendim që mund ta bëjë atë...

A duhet të rrish, apo duhet të ikësh?

Mos vallë ka ardhur koha për të lënë punën? Bëji vetes këto pyetje - dhe përgjigju me ndershmëri - për të përcaktuar nëse është...

Pse femrat e suksesshme në karrierë e kanë të vështirë suksesin...

Në takimet e para me dikë, ju jeni të dy në sjelljen tuaj më të mirë të mundshme, duke qeshur me njëri-tjetrin, duke flirtuar...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!