21.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #klima

Etiketim: #klima

Biden e quan klimën “emergjencë” ndërsa përgatit veprimet ekzekutive

Komentet e presidentit në ish-uzinën e qymyrit vijnë pasi axhenda e tij për ndryshimet klimatike ngec në Kongres dhe miliona jetojnë nën alarmin e...

COP26: Arrihet marrëveshja e re globale për klimën në Glasgou

Pakti i Klimës së Glasgout është marrëveshja e parë klimatike që planifikon në mënyrë të hollësishme reduktimin e qymyrit, karburantin më të keq fosil...

Biden dhe von der Leyen e BE-së do të takohen sërish...

Presidenti Joe Biden do të presë sot në Shtëpinë e Bardhë kryetaren e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen për të diskutuar mbi tregtinë...

Ndryshimi i klimës alarm për të gjithë botën

Pasojat e ndryshimit të klimës janë tashmë një situatë e jetuar edhe për Shqipërinë. Përmbytjet, zjarret, rritjet e temperaturave, kanë shkaktuar dëme të mëdha...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!