6.5 C
Tirana, AL
Wednesday, February 21, 2024
Kreu Etiketimet #marredhenie

Etiketim: #marredhenie

Pse nuk e harrojmë dot ish-in? Ja ç’thotë shkenca

Ndarja është e vështirë për t'u kaluar, por duket se truri mund të ketë një mekanizëm për të ndihmuar të kapërcejë një ish. Studiuesit që...

Ja 10 fazat që tregojnë se je në një marrëdhënie narciste

Të kuptuarit e dinamikës së ndërlikuar të një marrëdhënieje midis një narcisisti dhe një empatiku mund të krahasohet me një udhëtim me slitë me...

100 gra zbulojnë se çfarë e bën në të vërtetë një...

Është një fakt i jetës që kur një grua bie në shtrat me një burrë, ajo është e përgatitur që të paktën një nga...

Psikologu i Harvard: Nëse përdorni ndonjë nga këto 8 fraza toksike,...

Si një psikologe e trajnuar në Harvard që punon me çifte, kam parë që marrëdhëniet të shkojnë shpejt drejt greminës kur njëri ose të...

A janë të vërtetë shpirtrat binjakë, sipas shkencës?

Ne të gjithë kemi lindur me një neuroqark për të parë një person tjetër si më të veçantë se kushdo tjetër. Për njerëzit, duke folur...

Si dhe pse debatojnë çiftet?

Debatet janë një pjesë normale dhe shpesh e shëndetshme e një marrëdhënieje. Gjithçka varet nga zgjedhja e llojit të duhur të argumenteve. Për çfarë keni...

Të menaxhosh shumë shefa nuk është aq ndryshe nga menaxhimi i...

Pandemia i ka shkëputur punëtorët nga tavolinat e tyre, duke i dhënë mundësinë punonjësve të 9-me-5-s për të ndjekur në heshtje dy apo edhe tre...

Pse ekspertët thonë se ‘akti i dashurisë’ i Will Smith në...

"Dashuria do t'ju bëjë të bëni gjëra të çmendura." Kështu tha aktori Will Smith gjatë fjalimit të tij teksa pranonte çmimin e Oscars në ceremoninë e...

Pse fle në një shtrat të ndarë nga burri im

Ekziston një supozim se mosndarja e një shtrati është vdekja e një marrëdhënieje, por në shumë raste mund të jetë shpëtimtarja. Emri im është Znj....

Çiftet e martuar japoneze flenë të ndarë. Ja pse.

Japonezët njihen që jetojnë në shtëpi të vogla në kubaturë, pork jo nuk i afron ata të flejnë bashkë në një dhomë apo në...

Zonja K shpjegon arsyet pse disa burra pëlqejnë gra më të...

Ndodh që marrëdhënia midis një burri dhe një gruaje më të madhe në moshë se ai, mund të jetë e vështirë për t'u kuptuar...

A i ka larguar Covid-i beqarët nga seksi?

Tetëdhjetë për qind e meshkujve amerikanë thonë se seksi është më pak i rëndësishëm për ta tani sesa ishte përpara pandemisë. Çfarë po ndodh? Sindroma...

Zonja K. tregon se si e gënjejmë veten në marrëdhëniet në...

A e gënjejmë veten mbi marrëdhëniet që kemi me të tjerët? Natyrisht që po. Edhe pse mund të jemi njerëz që tentojmë të themi...

Zënkat mes çifteve, cilat janë arsyet kryesore?

Po, çiftet zihen. Ky është një fakt po aq i vërtetë sa dielli që lind çdo mëngjes. Burrat dhe gratë grinden për të gjitha...

Pse femrat e suksesshme në karrierë e kanë të vështirë suksesin...

Në takimet e para me dikë, ju jeni të dy në sjelljen tuaj më të mirë të mundshme, duke qeshur me njëri-tjetrin, duke flirtuar...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!