6.5 C
Tirana, AL
Wednesday, February 21, 2024
Kreu Etiketimet #marreveshje

Etiketim: #marreveshje

Lajm i shumëpritur: Rusia dhe Ukraina firmosin për rifillimin e eksporteve...

Marrëveshja synon të lejojë Ukrainën të eksportojë rreth 5 milionë tonë drithë në muaj, ekuivalente me nivelet e paraluftës Rusia dhe Ukraina ranë dakord të...

Kosova do të fitojë 15 milionë euro në vit nga qiradhënia...

Kosova ka rënë dakord t'i japë Danimarkës 300 qeli burgu për të lehtësuar mbipopullimin në burgjet e vendit skandinav. Danimarka do të paguajë një tarifë...

Bisedimet për marrëveshjen bërthamore të Iranit rinisin në Vienë mes tensioneve

Negociatat midis Iranit dhe fuqive botërore që synojnë shpëtimin e një marrëveshjeje bërthamore të 2015-ës po rifillojnë në Vienë sot pas një pauze disa...

Kryeministri holandez Rutte viziton Tiranën dhe Shkupin: Thelbësore për të zgjidhur...

Kryeministri i Holandës Mark Rutte vizitoi Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke përcjellë mesazhe mbështetje për përmbajtjen e Konferencave të para ndërqeveritare me të...

Rregullatorët shqiptarë bashkëpunojnë për çështjen e brezit 700 MHz

Rregullatori i telekomunikacioneve në Shqipëri AKEP (Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare) ka nënshkruar me 03.11.2021 një marrëveshje bashkëpunimi me Rregullatorin e Transmetimeve të...

Çfarë ndodhi në konfliktin e fundit Kosovë-Serbi? Fillimi dhe zgjidhja.

Pas dy ditë diskutimesh në Bruksel, Kosova dhe Serbia në 30 Shtator kanë firmosur marrëveshjen për çtensionimin e situatës në veri të Kosovës. Në...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!