28.5 C
Tirana, AL
Monday, May 29, 2023
Kreu Etiketimet #rusi

Etiketim: #rusi

Amerikanëve u është thënë të largohen nga Rusia ‘menjëherë’ ose të...

Departamenti Amerikan i Shtetit urdhëroi të hënën të gjithë qytetarët amerikanë në Rusi që të largohen menjëherë pasi lufta në Ukrainë po rritet dhe...

Ura kryesore që lidh Krimenë me Rusinë dëmtohet nga bomba

Autoritetet ruse thanë të shtunën se bombardimi i një kampioni shkaktoi një zjarr që rrëzoi një pjesë të urës që lidh Krimenë e ankesuar...

Gjermanët po bëjnë më shumë dush të ftohtë, ndërsa Rusia dyfishon...

Gjermanët po zvogëlojnë luksin modern të ushqyer me naftë me shpresën se racionimi sot mund të ndihmojë në parandalimin e ndërprerjeve të energjisë elektrike,...

Ambasada e SHBA-së në Rusi u bën thirrje qytetarëve “të largohen...

Njerëzit me shtetësi të dyfishtë ruse-amerikane mund të mobilizohen për luftë në Ukrainë, paralajmëron misioni Ambasada amerikane në Rusi u bëri thirrje qytetarëve të saj...

Rradhë të gjata makinash ndërsa mijëra rusë po largohen nga vendi

Mijëra civilë rus po largohen nga vendbanimet duke shkaktuar rradhë të gjata makinash në rrugë, pasi kërkesat e fundit të Putin për në mobilizim...

Rusët po largohen nga vendi për shkak të rekrutimit ushtarak

Çuditërisht, shumë rusë nuk duan të detyrohen të luftojnë në luftën e pakuptimtë të Vladimir Putinit. Shumë rusë duken të etur të largohen nga vendi...

Scholz thotë se Gjermania është e përgatitur për ndalimin e gazit...

Gjermania dhe Evropa janë të përgatitura të përballojnë pasojat nëse Rusia vendos të ndalojë plotësisht furnizimet e gazit, tha në një deklaratë të shtunën...

Historiani i Yale, i cili parashikoi kthesën fashiste të Trump, parashikon...

Një historian i Yale, i cili parashikoi kthesën fashiste të ish-presidentit të SHBA, Donald Trump, pretendon se presidenti rus Vladimir Putin po humbet luftën...

Lajm i shumëpritur: Rusia dhe Ukraina firmosin për rifillimin e eksporteve...

Marrëveshja synon të lejojë Ukrainën të eksportojë rreth 5 milionë tonë drithë në muaj, ekuivalente me nivelet e paraluftës Rusia dhe Ukraina ranë dakord të...

Ukrainë – Jeta në qytetin fantazmë të Kharkiv

Kur predhat ruse filluan të binin si shi mbi Saltivka në shkurt, jeta në blloqet e banesave të numëruara të lagjes u bë si...

Gjermania paralajmëron për efektin Lehman nga reduktimet e gazit rus

Gjermania paralajmëroi se lëvizjet e Rusisë për të reduktuar furnizimet me gaz natyror të Evropës rrezikuan të shkaktonin një kolaps në tregjet e energjisë,...

“Situata është serioze”: Gjermania planifikon të ndezë impiantet e qymyrit ndërsa...

Gjermania ka thënë se përkeqësimi i situatës së tregut të gazit do të thotë se ekonomia më e madhe e Evropës duhet të kufizojë...

Rusia po pompon tani më shumë naftë në Evropë sesa para...

Rafinuesit po fitojnë para nga nafta e lirë e Uraleve Ndalimi i BE-së për naftën ruse, e dakordësuar më 30 maj, është në një fillim...

Finlanda humbet furnizimin kryesor me gaz pasi refuzoi pagesën në rubla

Rusia ka ndërprerë furnizimin me gaz natyror për Finlandën pasi marrëdhëniet midis dy fqinjëve janë acaruar për shkak të vendimit të vendit nordik për...

Rubla arrin nivelin më të lartë 5-vjeçar pasi blerësit e gazit...

Rubla u mbyll në nivelin më të lartë në pesë vjet kundrejt euros, pasi më shumë kompani evropiane dukej se po përmbushin kërkesën e...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!