14.5 C
Tirana, AL
Wednesday, November 29, 2023
Kreu Etiketimet #turizem

Etiketim: #turizem

Turistët janë rikthyer. A është koha për t’u thënë atyre të...

Ankesat për mbipopullimin dhe pandjeshmërinë kulturore po bëhen gjithnjë e më të forta. Tani disa destinacione kanë vendosur të veprojnë Turistët buzëqeshin për selfie para...

Dielli, deti dhe operacionet: Pse britanikët po fluturojnë në Turqi për...

Më shumë se 1.2 milionë të huaj vizituan Turqinë për procedura mjekësore në vitin 2022, shumica dërrmuese kozmetike. Përqindja e britanikëve mes tyre po...

Amsterdami u bën thirrje turistëve britanikë që kërkojnë një “natë të...

Amsterdami ka nisur një fushatë të re duke paralajmëruar turistët britanikë që kërkojnë një fundjavë "të çmendur" për të qëndruar larg. Të rinjtë që vizitojnë...

The Guardian: Shqipëria i kushton vëmendje ekoturizmit të nivelit të lartë

Shqipëria, një nga destinacionet e udhëtimit me rritje më të shpejtë në Evropë, do të fokusohet në turizmin alternativ dhe jo masiv, në një...

Pse të studioni në turizëm, mikëpritje dhe udhëtime? Ja një rekomandim...

Kur vjen momenti për të zgjedhur se cilën karrierë profesionale do të ndjekim, shpesh analizojmë çfarë na pëlqen të bëjmë, cilat janë pagat në...

Studime në marketing? Ja një master që ju vlen

Marketingu është një nga industritë me ritmin më të shpejtë të rritjes në botë. Njohuria rreth marketingut, dhe për më tepër të studimet mbi të, krijon...

Hong Kongu ofron 500,000 bileta ajrore falas

Hong Kongu tërhoqi rreth 56 milionë vizitorë një vit para pandemisë, dhe tani destinacioni popullor po ndërmerr hapa të rëndësishëm për të rifituar turistët...

Bali regjistroi vetëm 45 turistë gjatë 2021. Mbase e ardhmja e...

Më pak turistë perëndimorë duket se duan të kenë përvoja sfiduese. Bota po hyn në një epokë të re në të cilën udhëtimet ekzotike janë më shumë...

Çdo vend në Evropë do të ndihet më i shtrenjtë këtë...

Nëse nuk i keni rezervuar ende pushimet tuaja verore, jeni me fat. Ky vend Mesdhetar ofron çmimet më të ulëta nga 36 destinacione të...

Hawai po rimodelon ekonominë pas pandemisë duke u bazuar në turizmin...

Hawai si çdo destinacion tjetër turistik i pati sfidat e saj gjatë pandemisë. Viti 2020 ishte një vit plot të papritura dhe më një...

Turizmi i Kroacisë ka përfituar deri në 180.7 milionë euro nga...

Xhirimet e “GOT” kanë përmirësuar turizmin e ekranit të Kroacisë me një numër në rritje të ofertave të reja turistike në vendet e xhirimit...

Ditari i turistit: Fundjavë në Malësinë e Madhe

Ndërsa shumë pushues u drejtohen plazheve këto ditë të nxehta gushti, disa të tjerë mund të preferojnë vendet malore. Shqipëria është e bekuar me...

Trendi i ri turistik dhe demat e hapësirës

Kush tjetër kërkon t’i largohet pandemisë dhe viruseve dhe të marrë rrugën për në orbitë? I rikthehemi sërish kërkesës për trendin e ri turistik: Hapësira....

Filluan fluturimet turistike në hapësirë

Miliarderët duket qartë se duan të sfidojnë të ardhmen, por jo më në Tokë, në Hapësirë. Vitet e fundit disa nga pasanikët amerikanë kanë vërtetuar publikisht idetë...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!