Babai i kryetarit të PD, Lulzim Basha ndërron jetë

Familja e Lulzim Bashës po mban zi për humbjen e anëtarit të saj. Mësohet se Xhelal Basha ka humbur betejën me sëmundjen e rëndë tumorale që i kishte prekur kokën dhe prej muajsh po luftonte me të.

Babai i kreut të PD, ka mbyllur sytë në moshën 85-vjeçare, në shtëpinë e tij. Xhelal Basha prej muajsh qëndronte në spital me shpresën për të kapërcyer sëmundjen e rëndë, e cila fatkeqësisht i mori jetën ditën e dielë.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here