Bota feston Krishtlindjen (foto)

Dritat dhe dekorimet shumëngjyrëshe e bënë këtë urë këmbësore në Taipei të Tajvanit, shumë të preferuar nga vendasit dhe turistët.

Murgeshat luten gjatë një shërbese fetare në një kishë në Nairobi Kenia.

Në Pakistan, familjet – shumë me fëmijë të vegjël – morën pjesë në një shërbesë në prag të Krishtlindjeve në Kishën e Shën Andrew në Karaçi.

Adhuruesit ndezën qirinj në Stamboll, Turqi

Në qytetin palestinez të Betlehemit, vendlindja biblike e Jezusit, u mbajt një meshë e mesnatës në Kishën e Lindjes.

Papa Françesku kryesoi një meshë në Vatikan, e cila u mbajt më herët se zakonisht për shkak të kufizimeve të Covid.

Shërbyesit e vegjël të altarit ndihmuan gjatë festimeve në Irbil, kryeqyteti i rajonit autonom kurd në Irakun verior.

Një fëmijë vrapon drejt një burri të veshur si Santa Claus ndërsa ai ecën me një thes me dhurata pranë qytetit jugor të Irakut, Basra.

Kjo skulpturë gjigante me rërë e Santa Claus në plazhin në Gjirin e Bengalit në shtetin lindor të Odisha të Indisë.

 

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here