Ndahet nga jeta Toto Cutugno, 80 vjeç

Këngëtari dhe autori i këngëve të njohura italiane, Toto Cutugno, është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare. Lajmin e trishtë e dha menaxheri i tij. Cutungo, i njohur dhe shumë i dashur për shqiptarët, koniderohet si këngetari që e çoi Italinë në botë me këngën L’italiano. Cutugno u shuajt në spitalin San Raffaele në Milano ku ishte i shtruar për shkak të një sëmundje të rëndë.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here