27.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023
Kreu Etiketimet #vdekje

Etiketim: #vdekje

Ndahet nga jeta Toto Cutugno, 80 vjeç

Këngëtari dhe autori i këngëve të njohura italiane, Toto Cutugno, është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare. Lajmin e trishtë e dha menaxheri...

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare, ish- kryeministri italian, Silvio Berlusconi

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka vdekur në moshën 86-vjeçare. Manjati i medias, i cili drejtoi tre qeveri italiane midis 1994 dhe 2011 dhe partia e...

Shpërthimi i i baktereve/ Lotët artificialë kanë çuar në një vdekje...

Katër persona kanë vdekur tani në një shpërthim shumë-shtetëror të një lloji bakteri rezistent ndaj ilaçeve të lidhura me pikat e syrit, sipas Qendrës...

Studimi: Jeta vërtetë mund t’ju kalojë para syve tuaj

Të dhënat e reja nga një "aksident" shkencor kanë sugjeruar se jeta mund të kalojë para syve tanë ndërsa vdesim. Një ekip shkencëtarësh u nisën...

Muzikanti Aaron Carter, vëllai i anëtarit të Backstreet Boys, vdiq në...

Muzikanti Aaron Carter ka vdekur në moshën 34-vjeçare, ka konfirmuar përmes një burimi Fox News Digital. Aaron Carter u gjet i vdekur në shtëpinë...

Ja si duket mbreti luan në ditët e fundit të jetës...

Kështu duket luani në ditët e fundit të jetës. Skenat janë filmuar nga fotografi Larry Pannell, i cili në vitin 2018 publikoi këtë seri fotografishë...

Marrja e spermës pas vdekjes po i kthen të vdekurit në...

Në Izrael, prindërit e ushtarëve të vrarë po kërkojnë të drejtën e tyre për të qenë gjyshërit e ardhshëm. Kritikët i quajnë "jetimë të planifikuar". Mbledhja...

Studimi: Dremitja e tepërt mund të çojë në vdekje të hershme

Ata që flenë më shumë mesatarisht kanë një rrezik më të madh për të zhvilluar presion të lartë të gjakut dhe goditje në tru,...

Ish-udhëheqësi japonez Shinzo Abe vdiq pas atentatit

Abe, 67 vjeç, ishte kryeministri më jetëgjatë i Japonisë. Ai u qëllua teksa mbante një fjalim në qytetin perëndimor Nara përpara zgjedhjeve për dhomën...

A janë përvojat afër vdekjes vetëm ëndrra apo halucinacione?

Përvojat afër vdekjes janë përvoja të thella, subjektive që shumë njerëz i kanë kur i afrohen vdekjes ose ndonjëherë kur në fakt shpallen të...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!