Subway jep mundësinë për të ngrënë sanduiç “në ajër”

Subway ka lëvizur nga sanduiçet e saj 30 cm prej pesë dollarësh në avionët me helium 55 mentra të gjatë.

Zinxhiri i sanduiçëve – i cili kohët e fundit ofroi një promovim joshëse për fansat me një furnizim të përjetshëm të sanduiçeve nëse ata e ndryshonin ligjërisht emrin e tyre në “Subway” – po vazhdon të shtyjë stekën ndërsa reklamon menunë e tij të rinovuar.

Lëvizja më e fundit e markës është quajtur “Subway in the Sky” dhe është një mjet fluturues 55 metra i gjatë që do t’i çojë darkat në ajër për të provuar sanduiçet e zinxhirit.

Avioni është projektuar që të duket si një nga artikujt e rinj të menusë së Subway, i kompletuar me mish, djathë dhe perime të ndryshme.

Këtu është shansi juaj për të përjetuar lartësitë që ka arritur Subway që nga fillimi i udhëtimit tonë të transformimit në 2021,” thotë Subway në materialet e saj promovuese.

Aeroplani mund të transportojë deri në shtatë pasagjerë në të njëjtën kohë dhe do të rri pezull në një lartësi prej 305 metrash. Fluturimet do të zhvillohen ndërmjet orës 8:00 të mëngjesit dhe 14:00, me çdo udhëtim që zgjat afërsisht 30 minuta.

Para se të hipin, pasagjerët do të marrin një kuti drekë me mostra të katër sanduiçëve të rinj “Deli Hero” të zinxhirit për t’i ngrënë gjatë fluturimit në ajër.

Aeroplani do të marrë pasagjerë në tre qytetet e mëposhtme:

5-7 shtator: Kansas City, Misuri
19-20 shtator: Orlando, Florida
24 dhe 26 shtator: Zona e Miamit

Biletat në sanduiçin e ajrit do të jenë falas, por mysafirët shpresëdhënës do të duhet të veprojnë shpejt për t’i kapur ato.Ato do të jenë të disponueshme në bazë të shërbimit të parë, me regjistrime të veçanta të disponueshme për çdo qytet që fillojnë disa ditë përpara fluturimit.

Për të kapur një vend në fluturim, vizitoni këtë faqe.

Burimi: cnbc.com
Përktheu dhe përshtati: mendimi.al
Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here