33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet #emigrante

Etiketim: #emigrante

Marrëveshja Shqipëri – Itali: Emigrantët e shpëtuar në det do të...

Në një marrëveshje historike, kryeministrja italiane Giorgia Meloni dhe kryeministri shqiptar Edi Rama kanë zbuluar një pakt novator për të përpunuar emigrantët e shpëtuar...

Vëmendja e pabarabartë ndaj mbytjes së anijes me emigrantë dhe historisë...

Besojmë të gjithë e keni ndjekur historinë e miliarderit dhe multimilionerëve që u humbën jetën në një nëndetëse pasi shpenzuan nga 250,000 dollarë secili...

Qyteti më i mirë për emigrantët evropianë: Kopenhagen renditet e para...

Evropa po bëhet më e jetueshme për evropianët sesa qytetet në SHBA dhe gjetkë në botë, ndërsa kufizimet e bllokimit Covid lehtësohen. Për emigrantët evropianë,...

Mbytet varka me emigrantë, 27 gra shtatzëna dhe fëmijë, vdesin

Fëmijë dhe gratë shtatzëna ishin në mesin e të paktën 27 emigrantëve që vdiqën kur varka e tyre e vogël u mbyt në një...

Qeveria britanike synon marrëveshjen për të dërguar emigrantë në Shqipëri

Qeveria e Boris Johnson thuhet se është në bisedime me Shqipërinë për një plan të diskutueshëm për të dërguar emigrantët që kalojnë Kanalin Anglez...

Bjellorusia kërcënon, ndërkohë nën akuza të forta përgjegjësie “mbi destabilizimin” në...

Shtetet e Bashkuara dhe delegacionet evropiane në Këshillin e Sigurimit të OKB-së kanë kërkuar veprim lidhur me sjelljen e Bjellorusisë në kufirin e saj...

Kapen nga policia 42 emigrantë në një kamion në Maqedoninë e...

Policia në Maqedoninë e Veriut thotë se ka zbuluar 42 emigrantë në një kamion në pjesën juglindore të vendit pranë kufirit me Greqinë. Një...

Anija gjermane e shpëtimit me 800 emigrantë arrin në portin siçilian

Një anije humanitare gjermane me më shumë se 800 emigrantë të shpëtuar, përfshirë 15 fëmijë shumë të vegjël, hyri me urgjencë në një port...

Blendi Fevziu poston fotot e emigrantëve shqiptarë si përgjigje për emigrantët...

Lajmi mbi ardhjen e emigrantëve nga Afganistani ka përfshirë diskutime pro dhe kundra në rrjetet sociale të shoqëruara edhe me komente negative mbi afganët....

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!